Administrator/ Květen 23, 2019/ Údržba silikonových pan/ 0 comments

Každá zakoupená silikonová panna si zaslouží kvalitní a řádnou údržbu, obzvlášť pokud nás má pravidelně potěšit ve chvíli, kdy na to máme chuť. Jak tedy postupovat a co vše je nutné si připravit?

Co vše se v článku dozvíš:

 1. Hygiena jako základ maximálního potěšení
 2. Silikonová panna a postup celé očisty
 3. Očištění análního otvoru
 4. Očištění vagíny a vaginálního otvoru
 5. Očištění úst
 6. Očista kůže
 7. Očista vlasů
 8. Na co myslet při čištění? Důležité!

Hygiena jako základ maximálního potěšení

Čistá a udržovaná silikonová panna nám přináší jenom radost

Důkladná hygiena a péče o naši krasavici se nám vyplatí hned 2x. Nejen, že několikanásobně prodloužíme životnost panny, ale také bude každý náš zážitek s ní stát za to.

Co tedy dělat, abychom si mohli užívat při naprosté spokojenosti?

Základní potřeby a nástroje, které budeme používat:

 • Ručník či hadřík z mikrovláken.
 • Dětský olej.
 • Klystýr a dezinfekční kapalinu.
 • Kvalitní jemný parfém.
 • Lékařský pean.
 • Čistou houbičku.
 • Dezinfekční sprej.

Silikonová panna a postup celé očisty

Silikonová panna vyžaduje speciální čistící prostředky a techniky

Celé čistění si můžeme rozdělit hned do několika fází. Jedná se ve své podstatě o čištění jednotlivých sekcí, jako je vaginální otvor, anální otvor, ústa a pokožka panny. U každé jednotlivé sekce se postup celého čištění mírně liší, ale u análního, vaginálního a ústního čištění je vesměs stejný.

U těchto dutin je nutné dbát na celkový postup, který začíná vždy klystýrem. Tím docílíme vyčištění dutiny od lubrikačního gelu a jiných základních nečistot. Jakmile je klystýr dokončen, dutinu vyčistíme pomocí dezinfekčního spreje a následně za pomocí suché vložky vysušíme do sucha.

Při čištění dutin také musíme dbát, abychom jednotlivé fáze očisty opakovali několikrát pro dosažení skutečně efektivního vyčištění.

Postup tedy může vypadat následovně:

 1. 3x klystýr vlažnou vodou.
 2. Vysušíme do sucha.
 3. 2x pročistit dezinfekcí a nechat několik minut působit.
 4. Vysušení až do uplného sucha.

1. Očištění análního otvoru

Pro očištění análního otvoru použijeme houbičku, lékařský pean, klystýr, dezinfekční sprej a  hadřík z mikrovláken.

Zprvu anální otvor propláchneme několikanásobným klystýrem. Jakmile je otvor řádně propláchnutý, vysušíme jej a přejdeme k dezinfekci. Pro efektivní dezinfekci análního otvoru houbičku napřed postříkáme dezinfekčním sprejem a tu pak chytíme do lékařského peanu. Zde však musíme být šikovní a houbičkou pean obtočit tak, abychom pokryli, co největší plochu čepelí od špičky peanu. Při čištění by totiž odkrytý kov mohl poškodit vnitřek dutiny. Jakmile máme houbičku s dezinfekcí nasazenou na peanu vložíme pean do dutiny a levotočivým či pravotočivým pohybem celou dutinu pročistíme. Následně dutinu ještě dezinfekčíním sprejem vystříkáme, necháme samovolně ztéct a působit několik minut.

Po dokončení dezinfekce je nutné dutinu následně vysušit za pomocí hadříku z mikrovláken či suché houbičky, kterou do dutiny pomocí peanu vsuneme a dutinu vysušíme. Musíme si však dát pozor, abychom při vysušení anální dutiny stěny příliš silně nestírali, ale pouze jemně vysušily.  Při stírání totiž hrozí riziko trhání materiálu a následného poškození.

2. Očištění vagíny a vaginálního otvoru silikonové panny

Vaginální dutina se čistí velice obdobně jako dutina anální, avšak ne všechny panny mají fixní vagínu. Z tohoto důvodu musíme brát v potaz, zda budeme čistit prostor fixní vagíny nebo dutinu po vytažení té odnímatelné. Pokud panna disponuje odnímatelnou vagínou, tak je nutné vyčistit jak samotnou vaginu, tak i dutinu, do které je vložena.

Při očištění dutiny pro vagínu či dutin fixní vagíny postupujeme stejně jako u análního otvoru. Avšak čištění odnímatelné vagíny je mnohem jednodušší. Odnímatelnou vagínu jednoduše stačí vzít do koupelny k umyvadlu a pomocí klystýru ji propláchnout, vysušit, následně dezinfikovat pomocí peanu , houbičky i spreje a vysušit hadříkem z mikrovláken. Můžeme také použít suchou houbičku, kterou za pomocí lékařského peanu vložíme do otvoru a velice lehce a jemně otáčíme podél hloubky vagíny.

Pokud se jedná o fixní vagínu, tak tu napřed jednoduše propláchneme klystýrem, vysušíme, následně za pomocí  dezinfekcí postříkané houbičky na peanu vyčistíme, necháme působit a hadříkem vysušíme.

3. Očištění úst

Zde je nutné brát v potaz, zda má naše silikonová panna odnímatelný jazyk. Pokud ano, vyndáme jej a očistíme v koupelně zvlášť. To nám pomůže a čištění úst značně usnadní.

Jelikož jsou ústa silikonové panny velice přístupná, jejich čištění je velice jednoduché, ale i zde jsme opatrní a dbáme na pečlivost celého zákroku. Ústa nařed propláchneme, vysušíme a vyčistíme za pomocí houbičky s aplikovanou dezinfekcí. Po houbičce opět ústa ještě vystříkáme ještě ejndou dezinfekcí a necháme několik minut působit. Následně ústa opět vysušíme.

4. Očista kůže

Při čištění kůže stačí pannu omýt pod proudem studené či vlažné vody. V případě potřeby a na určitých místech použijeme i dezinfekční sprej. Dětský olej používáme, pokud je nutné kůži očistit od zaneseného prachu a pudru, který na sebe vztáhl nečistoty a vytvořil špinavé žmolky. Avšak postup celého čištění je víceméně jednoduchý.

Napřed celou pannu, nejlépe bez hlavy, vložíme do vany či případně sprchového kouta a za pomocí sprchy s vlažnou vodou celou pannu omyjeme. V tomto bodě však moc nedoporučujeme pannu umývat ve sprchovém koutu, jelikož hrozí riziko, že silikonová panna spadne a poničí se. Jakmile je panna zcela umytá, vytáhneme ji a položíme na stůl (osobně užíváme masérské lehátko). Pannu je následně nutné vysušit a toho docílíme pomocí hadříku z mikrovláken, kterým však nestíráme, jelikož hrozí riziko zničení kůže, ale pouze jej přikládáme.

Po celé operaci můžeme na kůži silikonové panny nanést příjemný, lehký parfém bez alkoholu, dle našeho výběru, který zvýší požitek z příštích společných hrátek.

Jestliže se na kůži vyskytují žmolky pudru či jiné nečistoty můžeme je snadno očistit pomocí dětského oleje a tím ji opětovně vrátit krásu.Avšak o tomto zákroku jsme již podrobně psali zde

Pokud se na kůži objevují i barevné fleky z nošeného oblečení, je nutno použít speciální odstraňovač skvrn pro TPE materiál. Tento odstraňovač fleků jednoduše naneseme na postižené místo pomocí vatových tampónů a necháme několik hodin působit. Proces opakujeme do plného odstranění skvrn.

5. Očista vlasů silikonové panny

Pro očistu vlasů je nutné odejmout paruku. Paruku umýváme pomocí studené či vlažné vody a místo klasického šamponu volíme speciální kosmetické přípravky pro péči o umělé vlasové vlákno. Velice důležité je dbát na proces sušení a vyvarovat se ždímání či sušení vlasů na topení. Vlasy taktéž nesušíme pomocí fénu, ale zkrátka je necháme přirozeně uschnout.

Usušenou a čistou paruku zpětně aplikujeme na hlavu panny. Více o tom jak pečovat o paruku panny se dozvíte v tomto článku.

Na co myslet při čištění? Důležité!

Sex dolls se musí čistit s rozumem, jinak se poškodí

TPE materiál je náchylný na vysoké teploty, proto panu z tohoto materiálu nelze doporučit koupat, umývat či vyplachovat pomocí teplé vody, která by dokázala materiál vyloženě deformovat.

Další velice podstatnou chybou, které se můžeme dopustit, je užití alkoholu jakožto dezinfekčního prostředku. Alkoholu bychom se měli při jakékoliv práci se sex doll co možná nejvíce vyvarovat. Alkohol totiž na oba materiály (silikon, TPE) působí škodlivě.. Vždy je také nutné používat jemný ručník z mikrovláken. Hrubý hadřík s drsným povrchem kůži panny či stěnu dutin snadno poškodí.

Určitě na čištění také používejte speciálně vytvořené čistící prostředky. vyvarujte se používání klasických mýdel a jiných čistidel, u kterých přesně neznáte složení.

Mohlo by vás zajímat

Silikonové panny a způsoby použití, o kterých nejspíš nevíte

Lascivni.cz radí: Jak se starat o erotické hračky ze silikonu.

Komunitní fórum. Uživatelů silikonových pan je víc než si myslíš!

Panna z TPE nebo silikonu? Co vybrat pro maximální spokojenost?

Share this Post

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>